Kodėl irklentės taip sparčiai populiarėja?

Kodėl irklentės šiuo metu yra vienas greičiausiai augančių vandens sportų visame pasaulyje? Tai, mūsų manymu, yra pagrindinės priežastys, kodėl šis užsiėmimas tampa toks populiarus:
Starboard-Atlas-Extra-irklente-12-0x33_Atlas

1. Tai – velniškai smagu! Plaukimas irklente gali būti apibūdinamas, kaip didelis smagumas, ypač tiems, kurie mėgsta sportą vandenyje ar ant vandens.

2. Nereikia daugybės inventoriaus. Viskas, ko tau reikia – tai irklentė, irklas ir pavadėlis. Yra skirtingi irklenčių tipai priklausomai, nuo to, kur ir kaip norėsi plaukti. Apie tai, koks inventorius tinkamiausias skirtingiems plaukimo stiliams, skaitykite čia.

Starboard_Atlas_irklente_12-0x36_AtlasExtra1

3. Plaukioti gali bet kur, kur yra vandens! Nesvarbu tai ežeras, upė, kanalas, marios ar jūra. Netoliese, kur jūs gyvenate, tikrai rasite vandens telkinį ir tai bus puiki vieta užsiimti šiuo sportu.

4. Irklentės kiekvienam. Nori tiesiog pasiirstyti pakrantėmis, patyrinėti bei pasigrožėti apylinkėmis? Nori raižyti bangas ar pasileisti į žygį upėmis? Nori visapusiškai pagerinti savo fizinę formą ar tiesiog gerai praleisti laiką su šeima ar grupele draugų? O gal nori užsiimti joga? Visa tai tu gali padaryti ant irklentės! Bet kokio amžiaus, lyties ar fizinio pasirengimo žmonės mėgaujasi plaukiojimu irklentėmis.

Starboard_Elite_Touring_irklente_14-0x30_Elitetouring-212
Starboard_Explorer_pripuciama_irklente_11-2x40_Explorer-2

5. Šeimos laikas kartu. Plaukiojimas irklentėmis yra smagus būdas šeimai kartu praleisti laisvalaikį. Mama, tėtis ir vaikai gali plaukti irklentėmis. Pasiirstyti drauge tu netgi gali pasiimti savo šuniuką ar kitą augintinį.

6. Lengva išmokti. Negalvok, kad išmokti plaukti irklente neturi laiko, kantrybės ar jau “per vėlu”… Išmokti plaukti irklente niekada nėra per vėlu. Nesvarbu, ar turi patirties, užsiimant kitais vandens sportais – išmokti atsistoti, laikyti pusiausvyrą ir irtis lygiame vandenyje yra daug paprasčiau nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Starboard-Converse-irklente-9-5x32_WP-26
Irklenčių stovykla prie Dusios

7. Smagus būdas susipažinti. Irklentėmis gali plaukioti vienas arba su šeima, draugų, bendraminčių ar bendradarbių grupele. Tai būdas susipažinti su bendraminčiais bei dalintis savo aistra ir meile šiam sportui ant vandens – sveikam gyvenimo būdui.

8. Puikus būdas keliauti. Yra daugybė puikių vietų, kurias gali atrasti irdamasis ant irklentės. Keliauti su pripučiama irklente ypač patogu.

Starboard_Touring_pripuciama_irklente_12x33Atlas-11-2x32Blend-2
Starboard_Yoga_40_pripuciama_irklente_10-0x35_YogaDashama-21

9. Smagi ir naudinga treniruotė. Plaukimas irklente gali būti gera viso kūno treniruotė. Taisyklinga irklavimo technika sustiprins ne tik rankų raumenis, bet ir kojų, nugaros, pečių bei pilvo preso raumenis. Plaukimas irklente neabejotinai pranoksta prakaito liejimą sporto klube. Daug žmonių pasaulyje užsiima pilates ir joga ant vandens naudodamiesi irklentėmis.

10. Geresnis vaizdas. Stovint ir iriantis irklente atsiveria geresnis vaizdas nei sėdint pvz. baidarėje. Apie kitus irklentės privalumus prieš baidarę skaitykite paspaudę čia.

Irklenčių stovykla prie Dusios

11. Saugu. Laikantis visų saugumo reikalavimų, irklentėmis plaukti yra saugu kiekvienam.