Saugumo ir irklentės eksploatavimo reikalavimai

Irklentės paskirtis – rekreacinis plaukiojimas upėse, ežeruose, mariose, jūroje, kanaluose.

Saugumo ir eksploatavimo reikalavimai.
Plaukimas irklentėmis, netinkamas įrangos naudojimas gali būti rizikingas jūsų sveikatai ir gyvybei, todėl plaukdami irklente privalote būti atsargūs ir laikytis žemiau nurodytų saugumo ir eksploatavimo reikalavimų.

Saugumo reikalavimai:
1. Plaukti irklente galite tik tuo atveju jeigu mokate plaukti ir esate geros sveikatos būklės.
2. Įranga neturėtų būti naudojamasi neperskaičius šių Saugumo ir nuomojamų daiktų ekpsloatavimo reikalavimų.
3. Prieš plaukdami irklente visuomet patikrinkite savo įrangą ir įsitikinkite, ar ji yra techniškai tvarkinga ir tinkama naudojimui.
4. Irklente plaukiojantys nepilnamečiai visuomet turi būti prižiūrimi suaugusiųjų.
5. Prieš išplaukdami skirkite laiko išnagrinėti oro, vandens sąlygas ir prognozes. Neplaukite esant vėjui nuo kranto (galioja plaukiant jūroje, ežeruose, mariose). Neplaukite esant žaibavimui, griaustiniui, stipresniam nei 5 m/s vėjui, jūroje esant dideliam bangavimui.
6. Plaukiodami visuomet stebėkite oro sąlygas nes jos gali greitai pasikeisti. Kuo skubiau grįžkite į krantą, jeigu matote, kad keičiasi oro, vandens sąlygos (pvz. stiprėja vėjas, didėja bangavimas).
7. Prieš lipdami į vandenį naujoje vietoje, pirmiausia išsiaiškinkite, ar ji tinkama plaukioti irklente. Paprašykite vietinių papasakoti apie pavojus tykančius toje vietoje. Saugokitės stiprių srovių, povandeninių kliūčių (nuvirtusių medžių, akmenų, uolų ir pan.), betoninių krantinių, bangų lūžnačių arti kranto.
8. Laikykitės saugaus atstumo nuo poilsiautojų pramogaujančių vandenyje ypač kitų plaukikų ir mažų vaikų. Įsitikinkite, kad visą laiką kontroliuojate savo lentą ir irklą. Niekada neplaukite ten kur didelis laivų, valčių ir/ar vandens motociklų eismas.
9. Visuomet naudokite tvarkingą apsauginę įrangą ir dėvėkite palaikymo liemenę. Esant šaltam vandeniui, dėvėkite hidrokostiumą, nes šaltas vanduo ir oras gali sukelti hipotermiją.
10. Plaukiodami irklente nepamirškite gerti daug skysčių. Per didelis vandens kiekio sumažėjimas organizme gali sukelti dehidrataciją.
11. Visuomet naudokite lentos pavadėlį. Lentos praradimas vandenyje gali būti labai pavojingas jums patiems ir kitiems žmonėms esantiems aplink jus.
12. Būkite budrųs po kritimo išnerdami iš vandens. Dėl bangų, vėjo ar pavadėlio lenta gali būti arčiau nei prieš krentant į vandenį, todėl galite susižeisti galvą.
13. Niekada neplaukite vienas.
14. Pasirinkite maršrutą, vietą ar vandens telkinį atsižvelgdami į savo fizinį pasiruošimą, patirtį plaukiant irklente. Niekada neplaukite tokiomis sąlygomis, kurioms nesi pakankamai fiziškai pasiruošęs ir neturi pakankamai patirties.
15. Dėvėk šalmą, kai tai yra būtina.
16. Plaukdami nevršykite irklentės specifikacijose nurodyto didžiausio leistino svorio. Nepriklausomai nuo asmenų skaičiaus plaukiančių ant irklentės, bendras svoris neturėtų viršyti didžiausio leistino svorio.
17. Plaukite ne seklesniuose vandenyse nei 30-40 cm. Kitu atveju galite sugadinti įrangą (nulaužti pelekus, apgadinti lentą) arba krisdami patys susižaloti.
18. Griežtai draudžiama plaukti apsvaigus alkoholiu ar narkotinėmis medžiagomis.
19. Laikykitės instruktoriaus, paplūdimio, kuriame plaukiojate, gelbėtojų, taisyklių ir reikalavimų dėl saugaus plaukimo.

Pripučiamos irklentės eksploatavimo instrukcija
1. Pripūtimas:
1.1. išėmę irklentę iš jos krepšio, išvynioktie ant lygaus ir švaraus paviršiaus (žolės arba smėlio);
1.2. įstatykite pompos antgalį į irklentės vožtuvą ir lengvu sukamuoju judesui palei laikrodžio rodykle prijunkite jį;
1.3. pūskite ne daugiau kaip iki 18 psi. Pūskite tik su Nuomotojo duota pompa;
1.4. pripūtę lengvu sukamuoju judesiu prieš laikrodžio rodyklę atjunkite pompos antgalį nuo irklentės vožtuvo ir užsukite irklentės vožtyvo dangtelį;
1.5. įstatykite centrinį peleką.
2. Išleidimas:
2.1. nimkite visus priedus (centrinį peleką, pavadėlį);
2.2. atsukite irklentės vožtuvo dangtelį ir palengva nuspauskite vožyvo mygtuką bei palaukite kol išeis oras;
2.3. nuvalykite ir išdžiovinkite irklentę;
2.4. pradėkite vynioti nuo priešingos pusės nei yra įmontuotas vožtuvas, tam kad visiškai išeitų oras;
2.5. Suvyniojus supakuokite į tam skirtą krepšį ir laikykite švarioje ir sausoje vietoje.
3. Naudokite irklentę ir jos priedus tik pagal tiesioginę paskirtį:
3.1. Nenaudokite irklentės vietoj stalo;
3.2. Netempkite irklentės žvyrkeliu ar asfaltu;
3.3. Neškite irklentę už tam skirtos rankenos;
3.4. Nelaikyti irklentės šallia laužo.