Irklenčių tipai

Jeigu pabandei ir užsikrėtei SUP (irklenčių) virusu, netrukus, turbūt, norėsi turėti savo irklentę. Dažnai gali būti sūdėtinga apsispręsti, norint išsirinkti pirmąją irklentę. Prieš perkant reikėtų apsispręsti, kokia lenta bus tinkamiausia tau.

Pirma, ką turėtum apgalvoti rinkdamasis irklentę: koks jos panaudojimo tikslas, t. y. ar nori lentos lenktynėms, žygiams, raižyti bangoms, o gal tiesiog universalios lentos?

Populiariausi irklenčių tipai yra šie:

[hr]

[columns] [span6]

Bangų raižymui (SUP surfing)

SUP surfing irklentės yra skirtos bangų raižymui. Jos turi labiau nei kitų tipų irklenčių išlinkusį dugną, kuris leidžia daryti staigius posūkius ant bangos ir sutrukdo lentai įsmigti į bangą leidžiantis. Jos yra trumpesnės nei kitų tipų irklentės, o jų uodegos forma ir pelekų išdėstymas užtikrina geresnį lentos čiuožimą raižant bangas.

Pradedančiajam stabilesnė ir lengviau valdoma bus didesnė bangų raižymui skirta lenta. Mažesnė bangų irklentė bus manevringesnė, tačiau tuo pačiu ir mažiau stabili bei sunkiau valdoma.

Taigi, renkantis irklentę bangoms, svarbu pasirinkti tinkamą lentos dydį, atsižvelgiant į savo irklavimo ir surfinimo įgūdžius.

Vidutinis bangoms skirtų irklenčių ilgis – 7’ – 10’5’’ (213 – 320 cm)

Vidutinis bangoms skirtų irklenčių plotis – 24’’ – 32’’ (71 – 81 cm)

Bangoms skirtų irklenčių modelius rasi paspaudęs čia.

starboard_irklente_bangoms_sup_8-0x28_Pro_Carbon_top1

Lenktyninės (Racing)

Lenkyninės irklentės yra siauros, ilgos, turi mažą dugno išlinkimą ir yra lengvos, todėl šio tipo lentos yra labai greitos lygiame vandenyje.

Yra dvi lenktyninių irklenčių kategorijos, kurių ilgiai yra:

Sprinto lenktynėms – 12’6’’ (384 cm)

Ilgų distancijų lenktynėms – 14’ – 17’6″ (427 – 533 cm)

Vidutinis lenktyninų irklenčių plotis – 23’’ – 28’’ (58 – 71 cm)

Lenktynėms skirtų irklenčių modelius rasi paspaudęs čia.

starboard_all_star_irklente_sup_14_0x28_AllStar_Carbon_Sandwich_top

 

[/span6][span6]

Universalios (All-around)

Jeigu norėtum vakarais po darbo irstytis upėje ar ežere, o savaitgaliais paraižyti bangas, tuomet universali irklentė – kaip tik tau. Šios lentos gerai slysta lygiu vandens paviršiumi, tačiau tuo pačiu yra lengvai valdomos bangose. Šio tipo lentos yra puikus pasirinkimas, norintiems plaukti įvairiomis sąlygomis ir mėgautis irklenčių sporto malonumais visai šeimai.

Vidutinis universalių irklenčių ilgis – 9’5 – 12’6 (300 – 384 cm)

Vidutinis universalių irklenčių plotis – 30’’ – 35’’ (76 – 89 cm)

Universalių irklenčių modelius rasi paspaudęs čia.

starboard_drive_irklente_sup_10_5x30_Drive_wood_top

Ilgiems atstumams (Touring)

Įprastai šio tipo irklentės yra skirtos keliauti lygaus vandens paviršiumi. Irklentės, skirtos ilgiems atstumams, yra santykinai didelio tūrio ir sukurtos taip, kad užtikrintų didesnį plaukimo greitį, geresnį plaukimo trajektorijos išlaikymą (tracking), stabilumą ir komfortą. Su šio tipo irklente plaukikas gali nuplaukti didesnius atstumus, sunaudodamas mažiau energijos, nei su kitų tipų irklentėmis. Dauguma šio tipo irklenčių turi įmontuotas tvirtinimo gumas, skirtas kartu su savimi gabenamos įrangos pritvirtinimui, laikiklius GPS ir kitų prietaisų tvirtinimui.

Vidutinis ilgis – 10‘6“ – 14‘0“ (323 – 427 cm)

Vidutinis plotis – 30’’ – 34’’ (76 – 86 cm)

Ilgiems atstumams skirtų irklenčių modelius rasi paspaudęs čia.

Starboard_Elite_Touring_irklente_sup_14-0x30_Touring_wood_top1

[/span6][/columns]

[hr]

Svarbiausias dalykas renkantis irklentę – būti 100% patenkintam dėl įrangos, kurią išsirinkai, todėl, jeigu vis dar sunku apsispręsti, kreipkis į mus, išbandyk ir išsirink sau tinkamiausią.