Kodėl irklentė yra geriau nei baidarė?

Kelios priežastys, kodėl irklentė yra geriau, nei baidarė:

1. Vaizdas stebint aplinką nuo irklentės – patrauklesnis.

Plaukdamas baidare tu sėdi, o irklente – stovi. Stovėdamas geriau matysi ne tik visa, kas aplink, bet ir povandeninio pasaulio florą ir fauną, o sėdėdamas baidarėje stebėsi saulės atsipndžius vandenyje. Plaukiodamas jūroje geriau matysi atsiritančias bangas ir tai, kas yra už jų. Jeigu pavargsti, plaukdamas irklente, gali keisti pozą – atsiklaupti, atsisėsti ar netgi atsigulti, o baidarėje belieka tik sėdėti…

2. Treniruotė visiems raumenims.

Plaukiant irklente dirbs ne tik viršutiniai, bet ir viso kūno (juosmens, kojų) raumenys, o pusiausvyros pojūtį dar labiau sustiprins galimybė užsiimti joga. Ar galėtum jogos poza sėdėti baidarėje? Manau, kad ne.

3. Mes sėdime per daug.

Tyrimais įrodyta, kad sėdėjimas yra nesveika. Mes sėdime darbe, automobilyje, namuose… Ar aktyviai poilsiaudami taip pat norime sėdėti?

4. Surf!

Taip, surfinti galima ir baidarėmis, tačiau tai toli gražu nepanašu į tradicinį bangų raižymą. Su irklente gali greičiau pagauti mažesnes bangas ir ilgiau jas raižyti. Stovėdamas tu greičiau pamatysi ir turėsi daugiau laiko pasiruošti ir užimti tinkamą poziciją atriedančioms bangoms.

5. Papraščiau transportuoti.

Jeigu nori trumpam išvykti ir pasiirstyti, irklentė turi šiokį tokį privalumą prieš baidarę. Dauguma irklenčių yra pakankamai lengvos, todėl jas pakrauti, iškrauti iš automobilio ir nusinešti iki vandens vienam bus visiškai nesudėtinga. Tuo tarpu baidarę nusinešti iki plaukimo vietos pareikalaus nemažai jėgų ir dažnai kito žmogaus pagalbos. Pripučiama irklentė užims visai nedaug vietos lengvajame automobilyje, todėl ją paprasta transportuoti kiekvienam.

6. Jei nukrisi, lengviau užlipti.

Nukritus nuo irklentės visiškai nesudėtinga užsiropšti atgal ant jos. To negalima pasakyti apie baidares: jeigu kartą apvirsi, bus labai sudėtinga įlipti atgal, ypač jei esi vienas.

7. Smagumas!

Manome, kad treniruotės turi būti ir smagios. Plaukimas irklente būtent tai ir suteiks. Žinome, kad baidarės – puikus poilsis ir sportas, tačiau sudėtingas jų transportavimas ir paruošimas atima nemažai laiko.

Išbandyk irklentes pats ir įsitikink jų privalumais!

Kyla klausimų, kodėl irklentės yra greičiausiai populiarėjantis vandens sportas pasaulyje? Apie tai skaityk kitame mūsų įraše paspaudęs čia.