10 PATARIMŲ, KAIP IŠSIRINKTI PIRMĄJĄ IRKLENTĘ

Esate visiškas naujokas, niekada nebandęs užsilipti ant irklentės, ar jau turite šiek tiek plaukiojimo patirties  ir  norite  įsigyti savo irklentę? Štai 10 patarimų, į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis pirmąją irklentę.

Patirtis  lems jūsų  apsisprendimą, pasirenkant irklentę pagal  dydį ir tipą. Viena didžiausių, neturinčiųjų patirties būsimų plaukikų klaidų renkantis irklentę – išsirinkti per mažą.

Visiškai nesvarbu, kiek sveriate: 60 kg ar 160 kg. Svarbiausia – išsirinkti tinkamo dydžio irklentę. Atminkite taisyklę: mažesnė irklentė yra mažiau stabili. Tai reiškia, kad lengvesnis žmogus turėtų rinktis mažesnę, o sunkesniam reikės didesnės, didesnio tūrio irklentės.

Gaminamos keleto tipų irklentės. Vienos jų sukurtos lenktynėms, bangoms įveikti, kitos – plaukioti upėms, dar kitos – universalios, tinkamos plaukioti įvairiomis sąlygomis. Todėl prieš perkant irklentę reikėtų apsvarstyti, kur ir kaip dažniausiai plaukiosite. Taip bus lengviau išsirinkti savo plaukimo stiliui tinkamiausią.

Plačiau apie irklenčių tipus skaitykite paspaudę čia.

Jeigu planuojate plaukioti kiekvieną savaitgalį, tobulėsite greičiau nei tas, kuris išsiruoš pasiirstyti vos kelis kartus per metus. Atsižvelgiant į tai, tikriausiai,  norėsite turėti irklentę, kurios „neišaugtumėte“ per greitai,   su kuria galėtumėte ilgesnį laiką tobulinti plaukimo įgūdžius.

Jeigu turite didelį automobilį ar stogo bagažinę ant jo, nemažą  garažą, jums  neteks sukti galvos dėl vietos, kur ir kaip laikyti bei transportuoti irklentę, todėl rinktis galėsite  bet kurį modelį, visiškai neribodami savęs. Tačiau jeigu turite tik motorolerį ar naudojatės tik viešuoju transportu, jeigu savo mažame jaukiame butelyje vietos turite tik po taburete, tokiu atveju pripučiama irklentė bus  tinkamesnis pasirinkimas.

Planuojate  suteikti džiaugsmo ir paplukdyti irklente savo vaikus ar augintinius? Norėsite duoti išbandyti irklentę draugams, kurie ja niekada nėra  plaukę? Taigi,  prieš pirkdami pagalvokite ir apie tai.

Geriausias būdas pajusti irklentę – vandenyje pačiam ją išbandyti. O dar geriau – praplaukti skirtingų modelių irklentėmis ir nuspręsti, kuri geriausia jums.

Paprašykite pasidalinti patirtimi irklentėmis plaukiojančių žmonių, panašiu ūgiu ir svoriu į jus. Visi, kurie turi nuosavą irklentę, turės patirties ir perkant pirmąją savo irklentę.  Tad  patarimų apie tai, kas jums rūpi,  turės daugiau nei galite  įsivaizduoti.

Rinktės irklentę  ne tik  pagal kainą, bet ir  atsižvelgdami į jos kokybę, gamintojo patikimumą bei patirtį.  Ieškokite tinkamiausios jūsų  plaukimo stiliui, svoriui, ūgiui ir t. t. Pirkdami naują irklentę, visada būsite užtikrinti, kad ji yra idealios būklės ir pardavėjas jai suteiks garantiją.

Įsigyjant naudotą irklentę, ji gali turėti daužimų, įskilimų, įlenkimų, gali būti atsiskyrę jos konstrukcijos sluoksniai (delaminavusi).

Renkantis šį pirkimo būdą svarbu atidžiai pirkinį apžiūrėti.  Jeigu irklentė buvo remontuota, įsitikinkite, ar remontas atliktas kokybiškai.

Dažniausiai apsisprendimą pasirenkant  irklentę nulemia kaina, todėl prieš pirkdami – nuspręskite, kokią pinigų sumą galite skirti norimo daikto  įsigijimui.

Esame įsitikinę, kad pirkti reikėtų iš to pardavėjo, kuris gerai išmano apie irklentes, gali patarti ir padėti išsirinkti tinkamiausią.

Jei negalėsite patys nuspręsti, kuri irklentė tinkamiausia jums, norėsite pasitarti, pabandyti, nedvejodami skambinkite +370 606 19799 arba rašykite info@supsup.lt, o mes su malonumu konsultuosime ir pasistengsime atsakyti į visus jums rūpimus klausimus.

Norėdami pamatyti irklentes, kurias siūlome mes, paspauskite čia.