Kieta ar pripučiama irklentė? Pasiruošimo bandymas.

Žinome, kad vis dar yra neatsakytų klausimų tema „Kurią irklentę (SUP banglentę): kietos konstrukcijos (kietą) ar pripučiamą pasirinkti?“ Atlikus pirmuosius šių irklenčių „Įnešimo“ ir „Pakrovimo“ bandymus, kuriuos aprašėme SUPSUP.LT tinklaraštyje, gavome daugybę jūsų klausimų ir prašymų išbandyti ir įvertinti kietą ir pripučiamą irklentę įvairiose, dar nebandytose situacijose. Jūsų prašymai – mums įsakymai, todėl žinodami, kad sezonas jau prasidėjo, o jūs nekantraujate kuo greičiau apsispręsti ir stoti ant savosios irklentės, nesnauskime ir tęskime bandymus!

Įsivaizduokime situaciją: ryte, vos praplėšus akis, pro langą pamatai jūroje neišpasakyto grožio bangas. Ką darai? Ogi stveri savo SUPą ir bėgi jūros link. Tačiau tam, kad galėtum paplaukti, reikia minimaliai pasiruošti. Iš patirties žinome, kad matant jūroje lūžtančias idealias bangas, norisi, kuo mažiau laiko sugaišti pasiruošimui, o vandenyje būti pirmuoju ir „pagauti“ daugiausiai bangų…

Atsižvelgdami į šio niuanso svarbą, atlikome bandymą lygindami kietos ir pripučiamos irklentės privalumus, kurio metu matavome laiką, reikalingą minimaliam pasiruošimui, kad galėtumėte stoti ant lentos ir plaukti.

BANDYMAS #3. Pasiruošimo laikas.

Taigi, apibendrinkime rezultatus: ruošiantis išplaukti su pripučiama irklente jums teks ją ištraukti iš kuprinės ir prisipūsti; kietos irklentės pūsti nereikės, todėl beliks pastverti lentą po pažastim ir – pirmyn! Paskaičiavome, kad pasiruošimas išplaukti su pripučiama irklente užtruks 5 minutes, o pasiruošimas išplaukti su kieta irklente – vos 25 sekundes.

Kieta irklentė - 25sek.
Pripučiama irklentė - 300sek.

Bandymui naudojome:
Pripučiamą irklentę Kin Riding 10’6
Kietos konstrukcijos irklentę Lokahi AKA Entry 10’6

Išsirink tinkamiausią pripučiamą irklentę paspaudęs čia.
Išsirink tinkamiausią kietos konstrukcijos irklentę paspaudęs čia.